Pwc ve Alüminyum Dograma

NEDEN ALUMİNYUM?

ALÜMİNYUM, kullanıldığı mekânda bulunan her türlü cisim ile uyum sağlayabilecek en fazla seçeneği verebilen bir metaldir.
Bunun iki temel sebebi vardır. Teknolojik açıdan sonsuz sayıda profil üretimi mümkündür. Metalik veya lake görünümü verecek şekilde renklendirme imkânı vardır. Metalik görünüm eloksal tekniği ile ayna parlaklığından kahverengi, siyah, mavi, sarı tonları ve natürel gümüş renginde verebilir. Lake görünüm ise elektrostatik toz boyama tekniği ile 100'ü aşkın renk seçeneğinde verebilir. 

ALÜMİNYUMUN GENEL ÖZELLİKLERİ 

1-Alüminyum hafiftir. Aynı hacimdeki bir çelik malzemenin ağırlığının ancak üçte biri kadar ağırlıktadır.
2-Alüminyum, hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklılık.
3-Alüminyum yansıtma kabiliyeti yüksektir. Gümüş beyaz renginin bu özelliğe olan katkısı ile beraber gerek iç gerekse dış mimari için cazibeli bir görünüme sahiptir. Alüminyum bu güzel görünümü, anodik aksıdaysan(eloksal), lâke maddeleri vs. gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilir. Hatta birçok uygulamada tabii oksit tabakası bile yeterli olur.
4-Çeşitli alüminyum alaşımlarının mukavemeti, normal yapı çeliğinin mukavemetine denk veya daha yüksektir.
5-Alüminyum elastik bir malzemedir. Bu nedenle ani darbelere karşı dayanıklılık düşük sıcaklarda azalmaz. (Çeliklerin, düşük sıcaklıklarda ani darbelerde mukavemeti azalır.)
6-Alüminyum, işlenmesi kolay bir metaldir. Öyle ki, kalınlığı 1/100 mm. den daha ince olan folyo veya tel haline getirilebilir.
7-Alüminyum ısı ve elektriği bakır kadar iyi iletir.
8-Alüminyum’a şekil vermek için döküm, dövme, haddeleme, presleme, estrüzyon, çekme gibi tüm metotlar uygulanabilir.

Alüminyum doğrama,  kalitenin en yoğun olduğu,   son derece fonksiyonel bir malzeme oluşu sınırsız renk  ve sekil de üretilmesini sağlar. Alüminyum doğrama ve alüminyum pencere tasarım çeşitliliği sonsuzdur, dekoratiftir, kolay taşınabilir. Alüminyum doğrama sistemlerin de mimari çözümlerin en çeşitlisi  ve avantajlı uygulamaları sizlere  sunmaktan mutluluk duyarız.  

Uzun ömürlü, sağlam, fonksiyonel ve istediğiniz renklerde alüminyum doğramalarımız ve alüminyum pencerelerimiz, her türlü kapı ve pencere açıklıklarına uygulanabilir. Profiller arasındaki ısı yalıtım contalarıyla tam izolasyon sağlar.

Estetik görünümü ile istediğiniz renklerde üretim yapılmaktadır.  Alanında uzman İzmir merkezli bir firma olarak tüm Türkiye’ye hizmet sunmaktayız.

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZİ ARAYINIZ.